» » » Uydurma Hadisler

Peygambere isnad edilen ama Kuran ile çelişen uydurma hadis örnekleri..

1-Allah, kur'an'ı koruduğunu bildirmiştir. hadiste ise keçinin yemesi sonucunda ortadan kalkan hükümler vardır yazıyor. bu hadis allah'ın ayetini inkar etmektedir.

allah'ın sözü;
''şüphesiz o zikr’i (kur’an’ı) biz indirdik biz! onun koruyucusu da elbette biziz.''_hicr9.ayet

peygamberin söylediği iddia edilen uydurma söz;
“keçinin yemesi sonucu kuran'dan çıkan taşlama ayetini ömer kuran'a tekrar sokmak istedi; ancak halkın dedikodusundan korktuğu için cesaret edemedi” (buhari 53/5; 54/9; 83/3; 93/21; muslim, hudud 8/1431; ebu davut 41/1; itkan 2/34).

2-peygamberin tuvalet ihtiyacını gidermesi konusunda ki görüş ayrılıkları. birisi ayakta işerdi diyor. diğeri oturarak işerdi diyor. koskoca peygamber sizin yanınız da mı işedi?

“peygamber hiç bir vakit ayak üstünde işemedi” (hanbel 4/196; 6/136, 192, 213).
“peygamberin ayak üstünde işediğini gördüm” (buhari 4/60, 62; hanbel 4/246; 5/382, 394).

3-hz. musa azrailden korkuyordu yalanı. Peygamberler ve ilim sahibi insanlar ölümden korkmazlar!

“musa ölüm meleğinden çok korkuyordu. bir gün ölüm meleği canını almaya gelince meleğin yüzüne tokat atıp bir gözünü çıkardı” “allah'ın elçileri arasında ayırım yapmayınız. ben, yunus peygamberden bile üstün değilim” (buhari 65/4, 5; hanbel 1/205, 242, 440; 2/405, 468).

4-peygamberler kendi canının derdine düşecek yalanı. peygamberler ve iyi insanlar ölmeden önce cennet ile müjdelenirler. cennete gideceğini bilen birisi kıyamet günü neden kendi canının derdine düşsün?

“hesap günü tüm peygamberler korku içinde canlarının derdinde iken, sadece ben ümmetimi düşüneceğim” (buhari 97/36).

5-uğursuzluk yalanları. at, kadın ve ev neden uğursuzluk olarak kabul edilsin. atlar asil hayvanlardır. kadın ise uğursuz değil aksine göz nurudur.

Kur'an'da mü'minlerin nasıl dua etmesi gerektiği belirtilirken kadınlardan ''göz nuru''olarak bahsedilmiştir.

allah'ın sözü: Onlar, “Ey Rabbimiz! Eşlerimizi ve çocuklarımızı bize göz aydınlığı kıl ve bizi Allah’a karşı gelmekten sakınanlara önder eyle” diyenlerdir._furkan74.ayet

uydurma hadis: “uğursuzluk üç şeydedir, at, ev ve kadın” (buhari 76/53).

6-peygamber cani birisiydi yalanı. bu hadiste kadın ve çocukların savaşta öldürülebileceğinden bahsediliyor. oysa hz. muhammed böyle bir şeyi asla söylemez.

“peygamber, savaşta kadınların va çocukların öldürülmesinin bir sakıncası olmadığını söyledi” (buhari, cihad/146; ebu davud 113).

7-siyah renkli köpeklerin şeytan olduğu yalanı. renklerinden ötürü bir hayvanı şeytan olarak görmek hiç bir dini hükmü olmayan bir olaydır. çünkü şeytan hayvanlar değil, cin türüdür.

uydurma hadis:“tüm kara köpekleri öldürünüz. çünkü onlar şeytandır” (hanbel 4/85; 5/54).
Allah'ın sözü: Hani biz meleklere, “Âdem için saygı ile eğilin” demiştik de İblis’ten başka hepsi saygı ile eğilmişlerdi. İblis ise cinlerdendi de Rabbinin emri dışına çıktı. Şimdi siz, beni bırakıp da İblis’i ve neslini, kendinize dostlar mı ediniyorsunuz? Hâlbuki onlar sizin için birer düşmandırlar. Bu, zalimler için ne kötü bir bedeldir!_kehf50.ayet

8-allah bacağını gösterecek yalanı. allah isterse kendisini gösterir. yüce allah yarattıkları şeylere benzemez.

“allah, ahirette peygamberlere kimliğini kanıtlamak için bacağını açıp baldırını gösterir” (buhari 97/24, 10/129 ve 68. surenin tefsiri).

9-peygamberi cinsel arzularına düşkün olarak gösteren hadis.

“peygamber 30 erkeğin cinsel gücüne sahipti” (buhari).
“peygamber nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşar zeynep'le yatardı” (buhari, hibe/.

10-kertenkele öldürmek sevaptır yalanı. hz. ibrahim ateşe atıldığında o ateşi hayvanların söndürdüğünü kabul ederler. fakat allah bir mucize olarak ateşin hz. ibrahim için serin ve yakmayıcı olduğunu söylüyor. bu hadise inanmak allah'ın mucizesini kabul etmemektir.

allah'ın sözü;
“ey ateş! ibrâhîm (a.s)’a (karşı) soğuk ve selâmet (zararsız) ol.” dedik._enbiya69.ayet

uydurma hadis;
saibe (rahmetullahi aleyh) şöyle dedi:
“bir gün, aişe (radiyallahu anha)’nın yanına girdim ve odasında bir mızrak gördüm. bunun üzerine aişe (radiyallahu anha)’ya:
–ey mü’minlerin annesi! sen bu mızrakla ne yapıyorsun? diye sordum. aişe (radiyallahu anha) şöyle dedi:
–biz bununla kertenkele öldürüyoruz. çünkü ibrahim (aleyhisselam) ateşe atıldığı vakit yeryüzündeki bütün hayvanlar ateşi söndürmeye çalışmış, yalnız kertenkele buna katılmamıştır. çünkü o ibrahim (aleyhisselam)’ın üzerine ateşi üfürdüğünü, nebi (sallallahu aleyhi ve sellem) bize haber verdi ve nebi (sallallahu aleyhi ve sellem) bize kertenkeleyi öldürmeyi emretti.”(ibni mace 3231, buhari 7/3150, ahmed bin hanbel)

*bu hadiste ise kur'an dan başka kaynak arayanların sapmış oldukları yazmaktadır.

“kuran'dan başka hidayet kaynağı arayan sapıtmıştır” (tirmizi 2906).

About Bilgin Birey

Bilgin Birey, bilgili bireyler yetişecek sloganıyla yayına başlamış Din-Bilim-Felsefe-Tarih konularında yayın yapan bilgi bloğudur.
«
Next
Sonraki Kayıt
»
Previous
Önceki Kayıt

Hiç yorum yok:

Leave a Reply